Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Zielonej Górze.

Zadania egzaminacyjne na placu - kategoria C+E

Egzaminator sprawdzi Twój dowód osobisty lub paszport i zapyta: Czy zrozumiałe są zasady przeprowadzania egzaminu? Odpowiedz: TAK

Każde zadanie masz prawo powtórzyć. Wyjątkiem jest potrącenie pachołka lub wyjechanie poza linię.

Zadania egzaminacyjne na placu WORD Zielona Góra

  1. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Egzaminator wybierze 2 elementy do sprawdzenia. Pierwszym elementem bedzie jakiś płyn eksloatacyjny lub olej lub sygnał dzwiękowy. Drugim elementem bedzię jedno ze świateł zewnętrznych pojazdu.
  2. Przygotowanie się na jazdy. Regulacja siedzenia, lusterek, włączenie silnika i świateł mijania.
  3. Podpinanie przyczepy + sprawdzenie świateł w przeczepie + sprawdzenie ładunku.
  4. jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu. Dotknięcie pachołka lub przejechanie poza linię kończy egzamin.
  5. losowanie zestawu:
  6. Zestaw nr 1
  7. Zestaw nr 2

Poniższy rysunek przedstawia plac egzaminacyjny WORD w Zielonej Górze.

Reklamacja egzaminu na prawo jazdy

Osoba zdająca egzamin na prawo jazdy może zgłosić zastrzeżenia co do jego przebiegu i oceny. Ma na to 14 dni od daty jego przeprowadzenia. Reklamację wraz z uzasadnieniem za pośrednictwem dyrektora wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego składa się do marszałka województwa. Dokumenty warto przygotować w trzech egzemplarzach - dwa zostawić w WORD, a trzeci, którego wpływ został potwierdzony w sekretariacie, zachować jako dowód złożenia skargi na wynik egzaminu. Pismo musi zawierać szczegółowy opis zakwestionowanej sytuacji egzaminacyjnej, czy nieodpowiedniego zachowania egzaminatora.

Przykłady reklamacji:
Można pobierać, kopiować i rozpowszechniać.

Jeżeli egzamin został przeprowadzony błędnie, kandydat na kierowcę musi ponownie przystąpić do egzaminu. Egzamin powtórkowy jest na koszt WORD Zielona Góra.

Osoba zdająca może złożyć skargę na egzaminatora, jeśli uznamy, że zachowywał się on niestosownie i to niezależnie od wyniku egzaminu. Jeśli wynik egzaminu nie budzi zastrzeżeń, wystarczy złożyć skargę na egzaminatora, którą kieruje się do jego przełożonego.

UWAGA: Osoby egzaminowane często nie chcą reklamować egzaminu obawiąjąc się, że egzamnator będzie "mścił" się na egzaminie powtórkowym. Obawy takie są niepotrzebne, ponieważ egzaminator może zostać wykreślony z listy egzaminatorów w przypadku dwóch pozytywnie rozpatrzonych reklamacji . Przeważnie egzaminy powtórkowe kończą się wynikiem pozytywnym.